Tanrı İsa'dan Tavr-ı İsa'ya - Necmettin Şahinler - 9789755745114 - Kitap | siyerkitap.com
Tanrı İsa'dan Tavr-ı İsa'ya

Güncel Hıristiyanlığın, Hz. İsa´nın hakikatinden tamamen uzaklaştırılarak, Pavlus´un elinde amentüleri yeniden şekillenen beşerî bir dine dönüştürüldüğü malumdur. Halbuki Hz. İsa´nın ve doğal olarak Hz. Meryem´in hakîkati, dinimiz tarafından çok farklı va´z edilmektedir. Her şeyden önce, dinimiz, imanın vazgeçilmez şartları arasında hiçbir peygamberi dışarıda bırakmasızın tümüne inanmayı bulundurmaktadır.

Kur´an, peygamberler arasında fark görmez ve üstelik de Hz. Peygamber, Hz. İsa´yı Ulü´l-Az peygamberler arasında gösterir. Kur´an-ı Kerim´in (ya da dinimizin) Hz. Meryem ve oğlu Hz. İsa´ya verdiği bu büyük öneme rağmen, Hz. Peygamber?den bir önce gelen Hz. İsa´ya ve annesi Hz. Meryem´e dönük araştırma ve çalışmalar çok sınırlıdır. Bu çalışmaların çoğunluğunda ise ilgi, daha çok Hz. İsa ile Kıyamet arasındaki ilişki üzerinde yoğunlaşmış ve Hz. Meryem´in de, Hz. İsa´nın da taşıdığı sır, yüklendikleri vizyon biraz geri plana itilmiştir.

Elinizdeki çalışma, Kur´an-ı Kerim´in irfanî bakış açısından feyz alarak, Hıristiyanlar tarafından Tanrı İsa olarak va´z edilen Hz. İsa´nın hakîkatindeki Tavr-ı İsa´yı ortaya çıkarmanın bir denemesini yapmaktadır. Gayemiz, Hz. Meryem ve Hz. İsa üzerinde, Kur´an merkezli yeniden düşünmeye çalışmaktır.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9789755745114
Yayın Tarihi 2000-01-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Tanrı İsa'dan Tavr-ı İsa'ya
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 160
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Emeği Geçenler :
Yazar   : Necmettin Şahinler

17.50

Liste Fiyatı : 25.00

Kazancınız : 7.50

Stokta yok
Temin Süresi : 2 Gün