tarih-tekerrürden tefekküre-tarih-medresesi-siyerkitap-siyeryayınları-dergi
Tarih Medresesi Seti

İnsanlığın ortak hafızası olan tarih, özgün bir ilim dalı olup hemen her alanda merak edilen birçok soru, bu ilmin engin genişliğinde cevap bulmaktadır. Bir başka deyişle tarih, ferdî ve toplumsal planda eğitici, öğretici özellikleri ve ibret alınması gereken karakteriyle hayatımızın tam ortasında yer almaktadır.
Geçmişin tecrübesinde iyi, doğru ve güzel olarak kodlanan her birikimin aynen ya da daha da geliştirilerek şimdiye ve geleceğe taşınmasına dair çabalar oldukça önemlidir. Elbette böyle bir yaklaşım tefekkürü gerekli kılar. Tefekkür; bize geçmişin yanlış, kötü ve hatalı tutum ve davranışlarından uzaklaşma ve arınma fırsatını verebilir, sıkıntı ve çilelerle dolu tarihin tekerrürünü engelleyebilir, şimdi ve geleceği daha anlamlı ve değerli bir biçimde dizayn edebilir. Kısacası tefekkür nazarıyla bakılabildiği ve ibret alınabildiği sürece tarihte olan bitenin günümüzde de tekerrürünün önüne geçilebilir.
Ülkemizin seçkin ilim adamlarının tarih konusunu değişik yönleriyle ele aldıkları bu eser, okuyucularına tarih bilincini aşılama hususunda mütevazı bir katkı sunmayı hedeflemektedir. İnsanlığı yanlışa, hüsrana ve haksızlığa sürükleyebilecek tekerrürün, tefekkürle dizginlenebileceği esprisini eksenine alan ve her satırının tefekkürden izler taşıması ümidiyle hazırlanan bu çalışma, tarih alanının detaylarını öğrenmek isteyenler için zengin bilgiler barındırmaktadır.Dergi: Bu sayımızda dosya konusu olarak "Tarihten insana, insandan tarihe" mottosuyla "Tarih" gibi son derece büyük ve ağır bir kavramı çeşitli yönleriyle ele almaya çalıştık.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9786258015587
Yayın Tarihi 2022-01-01
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 663
Emeği Geçenler :
Yazar   : Kolektif

60.00

Liste Fiyatı : 60.00

Kazancınız : 0.00

Stokta yok

Bu üründen 2000 adet satılmıştır.