Üç Dergi Yıllık Aboneliği - - 9004 - Kitap | siyerkitap.com
Üç Dergi Yıllık Aboneliği

1. SİYER ÇOCUK DERGİSİ :

Siyer Çocuk, Peygamberimizi (sas) çocuklarımızın dünyasına en uygun dille anlatmak, onlara İslamî değerlerimizi en doğru şekilde aşılamak gayesiyle yola çıktı.
Yazar ve çizer kadrosunda birikimli isimlere yer veren, geniş bir yelpazeye sahip olan dergimiz, farklı çalışmaları ile yayın dünyasında dikkatleri çekiyor.
Dergimiz güncel gelişmeleri göz önüne alarak, çocuklarımızın dünyasına girecek zengin muhtevasıyla onlara farklı dünyaların kapılarını aralıyor.
Siyer Çocuk, çocuklara dini ve ahlaki değerleri en güzel şekilde sevdirmesinin yanında, pedagojik ölçüleri göz ardı etmeyen değerli kalemlerin yazdığı masallar, hikâyeler, şiirler ve farklı yazılarla, çocukların dikkatini çekecek teknolojik gelişmeler, merak uyandıran ilginç konular, deneyler, bulmacalar ve daha bir çok farklı konuda zengin içeriğiyle, çocukların gönüllerinde taht kuruyor.
Ebeveynlere yönelik özel bölümleri de içinde barındıran dergimiz, değerli isimleri konuk ederek ailede küçükten büyüğe herkesle sıcak bir bağ kuruyor.
3 ayda bir çıkan ve ahlaki değerlerin çocukların dünyasına uygun sevimli bir tarzda işlenmesi, hem de onlara hitap eden eğlenceli ve güncel konuları içermesi sebebiyle sahasında büyük bir boşluğu dolduruyor.

2. SİYER İLİM TARİH VE KÜLTÜR DERGİSİ:

Okumak ve yazmak; bilmek ve bildiğini başkasına aktarmak/beyan etmek...
Hz. Adem (as) ile başlayan insanlığın yeryüzündeki varlık serüveninin ilk dönemlerinden, bilinen en kadim medeniyetlere kadar pek çok farklı zaman ve zeminlerde her daim var olagelmiş bir eylemdir okumak ve yazmak.
İnsanlığın medar-ı iftiharı İslam Medeniyeti’nin usûl ve esası olan Kur’an-ı Kerim’in ilk inen vahyi, aynı zamanda ilk emri “Oku!” olmuş ve akabinde birkaç vahiy sonrasında ise yazımızın serlevhasında yer alan okumak ve yazmak eyleminin ana malzemesi ‘kalem’e yemin ile başlayan ayetler nâzil olmuştur.
Söz söylemek, tarihe not düşmek ancak yazmak ile olur. Yazı, sözün bekasıdır. Söz uçar, yazı kalır...
Peki ne yazacağız bize ve bizden sonraki nesillere? Bu soruya vereceğimiz cevap, bizi Siyer Dergisi’nin dergiler dünyasındaki yeri ve anlamına götürecektir.
Siyer Dergisi, ‘Çok büyük bir ahlâk üzeresin’ beyanının o güzide muhatabı Efendimiz’in (sas) mübarek hayat-ı seniyyelerinin teneffüs edildiği Asr-ı Saâdet’ten günümüze bir nefes ve günümüzden yarınlara bir miras/emanet olma yolunda bir seyirdir.
Siyer Dergisi, 3 ayda bir yayınlanan, toplumun her kesimine Hz. Peygamber’in (sas) kutlu hayatının güzelliklerini, mesajlarını, örnekliklerini sunmayı hedefleyen; aynı zamanda zengin içeriği, birbirlerinden kıymetli hocaların ve genç yazarların tespitlerinin, söyleşilerin, özgün araştırma ve çalışmaların yer alacağı oldukça münbit bir zemindir.

3. SİYER ARAŞTIRMALARI DERGİSİ:

Doç. Dr. Tahsin Koçyiğit'in editörlüğünde yayın hayatına devam eden, Türkiye’de Siyer çalışmalarına münhasır ilk akademik dergi olma özelliğine sahip bir dergidir. Siyer Araştırmaları Dergisi, Türkiye’de Siyer sahasıyla ilgili makale, çeviri, kitap tanıtımı vb. nitelikli ve özgün bilimsel çalışmaların dünyanın dört bir yanındaki insanların hizmetine sunulmasına olanak sağlıyor. Bahar ve Güz dönemleri olmak üzere senede iki defa yayımlanmakta olan “Siyer Araştırmaları Dergisi”, Hz. Peygamber’in (sas) hayatını ve yaşadığı dönemi konu alarak, Siyer sahasındaki önemli bir boşluğu doldurma gayesindedir. Kur’an’ın indiği tarih ve coğrafyanın iyi bir şekilde bilinmesi İslam’ın mesajının “doğru” anlaşılması bakımından oldukça mühimdir. Başta ülkemizin üniversiteleri olmak üzere, birçok yerde Siyer alanında yazılmış ilmî ve akademik çalışmaları matbuu ve online olarak okuyucularıyla buluşturuyor. Siyer Araştırmaları Dergisi, sadece üniversite akademik çevresine değil, aynı zamanda Siyer alanında kendini yetiştirmek ve geliştirmek isteyen farklı kesimlerden çeşitli okuyucu ve araştırmacılara da hitap eder bir nitelikte olmaya gayret ediyor...

Devamı

Format Kitap
Barkod 9004
Yayın Tarihi 2020-01-15
Ürün Satışta. %0

400.00

Liste Fiyatı : 400.00

Kazancınız : 0.00

Stokta var
Aynı Gün Kargo   

Bu üründen 299 adet satılmıştır.