Yahudilik ve Siyonizm Tarihi - Ertuğrul Bayramoğlu - 9789753522434 - Kitap | siyerkitap.com
Yahudilik ve Siyonizm Tarihi

Arka Kapak Yazısı


20. yüzyıl Ortadoğu ve dünya tarihini belirleyen en önemli olaylardan biri, Siyonist İsrail Devletinin kuruluşudur. Osmanlının parçalanışı ile temelleri atılan ve II. Dünya Savaşı sonrasında ABD-İngiltere marifeti ile binlerce Müslümanın kan ve gözyaşı üzerinde kuruluşu gerçekleştirilen İsrail Devleti, o günlerden itibaren Ortadoğuda Amerika Birleşik Devletlerinin batmayan nükleer uçak gemisi konumundadır ve hâlen de bu konumunu sürdürmektedir.

Siyonistler, Arz-ı Mevûd(Vaad edilen topraklar) olarak gördükleri Nilden Fırata kadar olan bölgeye egemen olma hülyası önünde en önemli engel olarak sadece Filistindeki Müslümanları değil tüm dünya Müslümanlarını görmekte, onları kendi varlıkları için bir tehdit olarak algılamakta ve bu yüzden de dünya ölçeğinde İslâmın durdurulması operasyonunun mimarlığını yapmaktadırlar.

Bugünün dünyasında İslâmı anlama, anlatma, yaşama ve yaşatma mücadelesi veren Müslüman Genç Öncüler, şu an İslâmla ve Müslümanlarla savaşmayı yegane misyon edinmiş bulunan Siyonizmi, geçmişi, bugünü ve gelecek hedefleriyle çok iyi tanımak, Siyonistlerin sinsi niyetlerini, plânlarını çok iyi bilmek ve kendilerini bu gerçeklere göre konumlandırmak durumundadırlar.

Elinizdeki kitap; İsrailoğullarından başlayarak kadîm Yahudi/İbrani tarihini, onlara gönderilen peygamberlerin kutlu mücadelelerini, Yahudilerin tevhîd geleneğinden sapmalarını, ünlü Babil ve Roma sürgünlerini, İslâm hakimiyeti dönemindeki mutlu yıllarını... genel hatlarıyla inceledikten sonra, Siyonist Hareketin doğuşunu, ırkçı ve terörist karakterini, kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerini, Filistini sistemli olarak işgal ediş süreçlerini, Siyonist İsrail Devletinin kuruluşundan günümüze kadar yaptığı katliam, yıkım ve sürgünleri, buna karşı gelişen Filistin direniş ve bağımsızlık mücadelesini... belgeleriyle gözler önüne sermektedir.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9789753522434
Yayın Tarihi 2006-04-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 144
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 115 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Ertuğrul Bayramoğlu
Ürün Tükendi.

7.80

Liste Fiyatı : 12.00

Kazancınız : 4.20