Yeni Başlayanlar İçin Tezhip 1 - Hacer Sönmez - 9786059555203 - Kitap | siyerkitap.com
Yeni Başlayanlar İçin Tezhip 1

Kelime manası "altınlamak" olan tezhip, geleneksel sanatların bir dalı olarak günümüze kadar gelmiştir. Yüzyılları aşan tarihiyle bu sanat sürekli gelişmeyi sürdürmüştür.

Kadim medeniyetimizin tevhid anlayışının bir tezahürü olarak ortaya çıkan üslûplaştırma tekniği ile asırlardır işlenerek en olgun ve klasik formlarına ulaşmış olan tezhip sanatımızın öğretilmesi ve yaşatılması için günümüze kadar çok gayret gösterilmiştir. Bu gayret meşk usûlü ile usta-çırak ilişkisi içinde yürüyüp giderken bir kılavuz kitaba hep ihtiyaç duyulmuştur.

Elinizdeki kitapta, tezhip sanatının kavramları, tasarım ve kompozisyon için gereklilikleri gibi bilgilerin temel seviyede bulunması amaçlanmıştır. Bu sanatın tanım ve kısa tarihçesi ile kullanılan âlet ve malzeme bilgisine yer verilmiş, uygulamada çizgi, yaprak, penç, goncagül, hataî, çintemani, kompoziyon ve özellikleri, cetvel-zencerek, tığ, münhani ve yarı üsluplaştırılmış çiçek desenlerinin tarif, çizim ve renklendirmelerinin nasıl yapıldıkları klasik tezhip örnekleriyle açıklanmaya çalışılmıştır.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9786059555203
Yayın Tarihi 2020-10-02
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Yeni Başlayanlar İçin Tezhip 1
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 64
Kapak Karton
Kağıt Kuşe
Boyut 190 X 270
Emeği Geçenler :
Yayın Yönetmeni   : Hasan Güneş
Yazar   : Hacer Sönmez

52.50

Liste Fiyatı : 75.00

Kazancınız : 22.50

Stokta yok
Temin Süresi : 2 Gün