Yükseköğretimin Örgütlenmesi;Yeni Çağ için Üniversitelerin Yönetimi - Michael N. Bastedo - 9786057646033 - Kitap | siyerkitap.com
Yükseköğretimin Örgütlenmesi;Yeni Çağ için Üniversitelerin Yönetimi

Yükseköğretim araştırmaları son elli yıl içinde çok farklı disiplinlerden isimlerin katkılarıyla aşama aşama gelişerek kurumsallaşmıştır. İlk ortaya çıktığı zamanlardan itibaren organizasyonel ve kurumsal teoriler, yükseköğretim araştırmalarının merkezinde yer aldı. Bu alandaki teorik zenginlik, üniversitenin doğası üzerine felsefi tartışmaların ampirik değeri ve sınırları hakkındaki bilgileri de zenginleştirmiştir. Çağdaş üniversitelerin sayı ve biçim açısından sergilediği çeşitlilik ise, konuyu kurumsal ve örgütsel temelde çalışan araştırma gelenekleri için gerçek bir meydan okuma oluşturmaktadır.

Elinizdeki eser, yükseköğretim çalışmaları alanının en seçkin uzmanları tarafından kaleme alınan makalelerden oluşmaktadır. Yazarlar bu alanın tarihini, kurucu ve geliştirici araştırmacılarını, öne çıkan açıklayıcı teorik modellerini ve temel kavramlarını ayrıntılı biçimde tartışmaktadır. Eser, yükseköğretim çalışmaları alanını tanımak isteyenler için bir rehber olmanın yanı sıra, çeşitli kademelerdeki üniversite yöneticileri için de önemli tartışmalar ihtiva etmektedir. Aynı zamanda çağdaş üniversite organizasyonundaki değişimler ile çeşitli yükseköğretim araştırma gelenekleri arasındaki karşılıklı etkileşimin kapsamlı bir muhasebesini yapmaktadır. Üniversiteden piyasa, toplum ve devlete doğru yayılan fikir ve kurumsal modellerin örgütsel altyapısını inceleyen yazarlar, üniversite kurumu ve fikri üzerine zengin bir teorik ve ampirik içerik sunuyor. Eser, daha ileri çalışmalar ve mukayeseli araştırmalar için önemli bir referans kaynağı olarak Türkçe literatürü zenginleştirecektir.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9786057646033
Yayın Tarihi 2021-07-02
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Yükseköğretimin Örgütlenmesi;Yeni Çağ için Üniversitelerin Yönetimi
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 430
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 165 X 240
Emeği Geçenler :
Çevirmen   : Emrah Saraçoğlu
Dizgici   : Sibel Yalçın
Grafiker   : Zeyd Karaaslan
Editör   : Alim Arlı
Çevirmen   : Sabri Akgönül
Yazar   : Michael N. Bastedo

80.24

Liste Fiyatı : 118.00

Kazancınız : 37.76

Stokta yok
%35
Kehribar

32.5050.00
KehribarHacı Kaymaz